Alternatyvos bankiniam indėliui – neleiskite savo pinigams nuvertėti!

This is a free website created with hPage.com.

investavimo alternatyvos banko indeliui

Nors šiuo metu pats populiariausias investavimo būdas, kurį renkasi gyventojai, vis dar yra indėliai bankuose, bankų nuolatos mažinamos indėlių palūkanos verčia gyventojus ieškoti geresnių būdų kaip įdarbinti savo pinigus. Šiai dienai, infliacija jau yra aukštesnė už bankų ar kredito unijų mokamas palūkanas, todėl iš pirmo žvilgsnio pakankamai saugiai laikomi pinigai, nuo infliacijos poveikio nuolatos nuvertėja.

Kaip investicija, indėlis laikomas saugiu būdu investuoti pinigus. Visi bankuose ar kredito unijose laikomi indėliai yra draudžiami indėlių ir investicijų draudimu, todėl net banko ar kredito unijos bankroto atveju, esate garantuoti, kad savo pinigus atgausite. Tačiau iš kitos pusės, kaip jau minėjome anksčiau, šio finansinio instrumento pelningumas labai mažas ir dažniausiai neviršija infliacijos lygio. Tad kokios galimos alternatyvos bankiniam indėliui?

Šiuo metu galima surasti įvairių investavimo priemonių, duodančių žymiai didesnį pajamingumą už bankinį indėlį – akcijų, obligacijų, investicinių fondų ar investavimo į paskolas pajamingumas yra didesnis už esamą infliacijos lygį, todėl investuodami į šias priemones jūs pinigus uždirbsite, o ne pradirbsite. Apžvelkime detaliau šias investavimo priemones ir susipažinkime su įvairiais jų niuansais.

Akcijos

Perkant akcijas jūs tampate įmonės savininku, todėl šie vertybiniai popieriai yra vadinami nuosavybės vertybiniais popieriais. Akcijos, pagal turimų akcijų kiekį, jums suteikia teisę į dalį įmonės turto bei pelno. Pirkdami akcijas jūs investuojate į verslą, kuriuo užsiima įmonė. Jei įmonei sekasi - jūsų akcijų vertė paprastai kyla, o jei įmonė rodo prastesnius veiklos rezultatus – jūsų akcijų vertė paprastai krenta. Uždirbti iš akcijų galima gaunant dividendus (įmonės pelno dalį) arba akcijomis prekiaujant vertybinių popierių biržoje.

Obligacijos

Obligacijos – tai jau kita vertybinių popierių rūšis. Pirkdami obligacijas, jūs iš esmės skolinate savo pinigus šių obligacijų leidėjui. Obligacijų leidėjas, savo ruožtu, sutartą dieną įsipareigoja jums skolą grąžinti ir sumokėti numatytas palūkanas. Taigi, obligacijos yra skolos vertybiniai popieriai ir reiškia skolininko įsipareigojimus jums sutartu laiku grąžinti paskolintus pinigus. Obligacijų pajamingumas yra mažesnei nei akcijų, tačiau tai savaime suprantama, kadangi obligacijos yra laikomos mažiau už akcijas rizikingomis.

Investiciniai fondai

Investiciniai fondai – tai puiki investavimo priemonė pradedantiems investuotojams. Investicinius fondus valdo profesionalūs investuotojai, kurie nuolat seka rinkų tendencijas ir analizuoja naujas investavimo galimybes. Kitas investicinių fondų pliusas yra tas, kad jie investuoja ne į pavienius vertybinius popierius, bet į jų rinkinius, taigi jūsų investicijos yra automatiškas išskaidomos. Žinoma visas šis rūpestis iš fondų valdytojų pusės yra ne už dyką. Už fondo valdymą turėsite mokėti sutartą fondo valdymo mokestį.

Investavimas į paskolas

Investavimą į paskolas galima vadinti pakankamai nauju, tačiau jau spėjusiu išplisti tarp investuotojų, investavimo būdu. Investuoti į paskolas galite užsiregistravę tarpusavio skolinimo platformose. Norintys pasiskolinti žmonės, teikia šioms platformoms prašymus paskolinti, o jose užsiregistravę investuotojai, sufinansuoja šias paskolas. Mažiausia suma kurią tokioje tarpusavio skolinimo platformoje galite skolinti, paprastai būna 10 eurų. Taigi, į paskolas galite pradėti investuoti ir labai mažomis sumomis.

 

This is a free website created with hPage.com.